sarmantna teplaren

sarmantna teplaren | A ty si čo urobil pre slovenský hip-hop?

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
sarmantnateplaren
Hetero uz komentoval Zdroj: twitter.com
 
Jolly-Roger
Jolly-Roger | 26.4.2023 19:05

Co sa tam na univerzite obsmietal kuriak?


Marcus Phoenix

T-Bone
T-Bone | 26.4.2023 20:51

Alebo "čo tak o mne hovoriť? Prečo o mne nikto nehovorí?"...keď sa o nej konečne hovorí..."Úchyláci"


Ehmm
Ehmm | 26.4.2023 21:13

Je naivné si myslieť, že keď sa baba neoblieka vyzívavo, je to o moc lepšie. Raz som zastavila pracu na stavbe, lebo som si vyzkiekala obyčajnú mikinu. A to som mala rifle a mikinu, nič extra.


T-Bone
T-Bone | 26.4.2023 21:26

Možno ich zaujala tvoja normálnosť. Ale tak premýšľam, či to nebolo počas obedňajšej pauzy? 😁


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 26.4.2023 22:34

Len som zvedavý, komu ešte tieto vzletné heslá vyznievajú idiotsky?
Ak niekoho len vidím, ale neviem o ňom nič, o čom mám hovoriť? Ja teda neviem, ale CV nemám vytetované čele. Zato pupek a ramená zarovno ušami neskryjem.


Shuheyko
Shuheyko | 26.4.2023 22:51

Ked uz si si vyzliekla mikinu, cakali, ze to bude pokracovat dalej.


Ehmm
Ehmm | 26.4.2023 23:18

T-Bpbe, jeden kričal na ostatných o 50m ďalej, a aj tí prestali robiť.


Ehmm
Ehmm | 26.4.2023 23:20

KrsnyOtec, jasné, je to úplne normálne a prirodzené (a tie heslá sú na grc). Ja som sa vyjadrila hlavne k tomu komentáru pisanemu perom. Že je to úplná blbosť.


| 27.4.2023 00:36

ehmm, ked si mala len rifle a mikinu, ani sa necudujem :D


XXI
XXI | 27.4.2023 05:13

Šuhajko, už mala na sebe len rifle.


Hovado
Hovado | 27.4.2023 07:34

niektore baby u aj vo vreci od zemiakov vyzyvave


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 27.4.2023 07:48

Niektori hetero su aj v obleku prasce


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 27.4.2023 12:08

@Ehmm, tvoj príspevok som pochopil a páči sa mi. A vlastne všetky Tvoje príspevky :)


T-Bone
T-Bone | 27.4.2023 12:35

Asi budem za zlého, ale zaujíma ma čo očakávajú niektoré ženy, keď si na seba hodia legíny (minisukne, kraťasy) tak, že ani gynekológ by nemal problém urobiť vizuálnu prehliadku. A že je takých na uliciach, školách a niektorých pracoviskách čím ďalej tým viac. Resp. ako by reagovali ženy, keby muži chodili odetí do elasťákov a lá balet a bolo by im vidno nádobíčko. Za prvé by to určite priťahovalo pozornosť (po ktorej ako sa zdá ženy netúžia), z čoho pramení, že niektoré ženy by sa pozerali so záujmom, ak by šlo o sympaťáka asi, iné by sa pohoršovali atď.

A nech sa na mňa nik nehnevá, ale to sa teraz deje. Stačí sa mi prejsť mestom a každých pár metrov nejaká fiflena v legínach alebo do zadku zarezanými džínami s odhaleným bruchom, veľkým výstrihom a podobne. Naschvál na seba upozorňujú hlasnou mluvou, gestami a pritom je chlap úchyl, keď sa na nich pozrie (a to sa bavíme o pozeraní bez záujmu o tú ženu, ale so záujmom, "čo do prdele to má byť?").

Viem, že to čo teraz napíšem nie je útecha ani ospravedlnenie. Kedysi som ako študent počas leta pracoval v mužskom kolektíve na správe ciest. Sprvu som nechápal, prečo sa niektorí spravjú tak ako sa správajú, ale po čase sa mi oči trochu otvorili. Predstav si, že si denno denne 12h v čisto mužskom kolektíve. Pracuješ na priamom slnku vo vysokých teplotách na ceste a jediné, čo z času na čas vidíš je sympatická žena. Mnohí boli slobodní, pár ženatých alebo rozvedených.
A podobne to bude aj na stavbách. Ako píšem neospravedlňujem také správanie, ale z časti rozumiem, že tá biológia sa po čase dostane na povrch.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 27.4.2023 13:16

Normálna žena s tým nemá absolútne žiadny problém. Ja pracujem v kolektíve, kde je väčšina žien, predtým som mal prevažene mužský kolektív a pár žien. A vždy sme mali podpichovačky, sprosté vtipy a aj teraz sa rady zasmejú na tom, pretože sú normálne. Nie sú snehové vločky, majú vyriešenú svoju sexualitu a vedia sa uvoľniť. Ak o ne prejavil záujem škaredý chlap, bola z toho zábavná storka, ktorú teraz hovoria keď si sadneme. Neurazili sa, nepohoršili sa, lebo narozdiel od attention whores generácie Z, majú v hlave poriadok a žijú v reálnom svete, kde nesnívajú o utópii.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 27.4.2023 13:27

T-Bone, sorry, to mi pripada ako debata o LGBTI+ alebo o potratoch, kde sa ako argument pouzije nieco z okraja. Nieco, co je skor vynimka ako pravidlo.

Takisto Marcus - porovnavas kamaratske debaty so situaciami medzi sebe neznamymi ludmi.

Je x prikladov, kde muzi pozeraju na zeny len cez uces alebo oblecenie a pritom nemusia mat tie zeny ani kratku suknu, ani leginy.

Reci ako tie vase, problem zlahcuju a vedu presne k tomu zaveru, ze "sak nemala provokovat".


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 27.4.2023 13:31

priklad takeho sexizmu, aby ste vedeli, o com je rec:
https://twitter.com/s_hnizdovskyi/status/1650593418605735937?s=20

uz sa tesim na tie komentare, ako dotycna nevie prijat kompliment...


Hovado
Hovado | 27.4.2023 13:44

V praci sme mali volakedy čisto muzsky kolektiv a ked nahodou prišla nejaka žena, div že sa nezastavili všetky prace. Teraz už sme zmiešaný kolektiv a chlapi si na ne zvykli. Ale kde su tie minisukne a leginy? V mojej bubliny ani chyru ani slychu


T-Bone
T-Bone | 27.4.2023 14:50

Hovado: a písal som snáď o bubline? Asi to nebolo zrejmé, ale narážal som na zjavy, ktoré denne stretávam v MHD a na uliciach. Ale ono závisí, v akom meste sa kto pohybuje.

Sarmantna tepláreň: áno popísal som jeden z úkazov, ktorých som bol svedkom. Mrzí ma, že sa nepohybujem v "bublinách", kde sa urážajú ženy alebo iné osoby a tým je môj príspevok podľa teba zbytočný a slúži na zľahčovanie situácie. Nič to ale nemení na tom, že sú aj ženy, ktoré si tú pozornosť pýtajú a pokiaľ sa chytí niekto, kto im nesedí, je považovaný za úchyla.


Hovado
Hovado | 27.4.2023 15:13

T-Bone tvoja bublina je lepšia, váž si to


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 27.4.2023 15:14

@T-Bone, ale nepripadá Ti, že problém je v rozdiele medzi "pýtať si pozornosť" a nechať sa "chytiť"?
Byť žiadaný, to predsa robí dobre snáď väčšine ľudí, ale aby sa na človeka niekto vrhol, to asi nechce skoro nikto.


sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 27.4.2023 15:18

T-Bone - asi sa nerozumieme. a pochybujem, ze ten plagat univerzity komenskeho sa tyka pripadov, ktore ty popisujes.


T-Bone
T-Bone | 27.4.2023 15:23

KO: a hovoríme o vrhaní sa na niekoho? Doteraz som to v diskusii nepostrehol, že by sme sa bavili o tom, že niekto bude fyzicky obťažovať. V hlavnom príspevku je spomenuté, aby sa namiesto vonkajšieho zovňajšku hovorilo o tom čo tá žena dosiahla. A to nik nerozporuje. Ale keď niekoho na chodbe školy uvidím s novou farbou vlasov, tak bude moaj pozornosť smerovať práve tam nemyslíš? A až potom sa môžeme v debate posunúť k ďalším veciam. Alebo ty keď stretneš známeho so sádrou na ruke, začneš rozhovor o jeho pracovných úspechoch?
A za ďalšie nikde neobhajujem ani neschvaľujem neúctivé prejavy správania. No snažil som sa vysvetliť, prečo to tak v niektorých prípadoch býva.
A presne ako píšeš: "Byť žiadaný, to predsa robí dobre snáď väčšine ľudí...". Správne a práve preto sa ženy maľujú, farbia si vlasy, pekne sa obliekajú atď. A potom sa niet čo čudovať, že si to okolie všíma a reaguje na to.


T-Bone
T-Bone | 27.4.2023 15:25

sarmantna teplaren: no asi nie, lebo ja som reagoval primárne na komentár od Ehmm a jej skúsenosť s pokrikovaním resp. civením keď si dávala dole mikinu.


T-Bone
T-Bone | 27.4.2023 15:29

A možno som to rozvinul s tým, že sa s "attention whores" slečnami stretávam v meste častejšie ako by bolo jednému príjemne.


Shuheyko
Shuheyko | 27.4.2023 15:33

V podstate ti, co su nevyrovnani sami so sebou by sa mali pohybovat len medzi kastratmi, aby nedochadzalo k akemukolvek narusovaniu a ohrozovaniu sexiualitou ich roklepamnej osobnosti.
Bohuzial aj ludia su len programovani na rozmnozovanie a daktori to vedia lepsie a daktori horsie maskovat. No a daktori sa radsej mali narodit ako pes.


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 27.4.2023 15:34

@T-Bone, nemienil som Ťa z niečoho takého obviniť, z časti som aj zle prečítal Tvoj príspevok, za čo sa Ti ospravedlňujem. Môj príspevok to síce asi posunul do ďalšej roviny, no asi nepoprieš, že je tu dostatok jedincov (nemyslím teraz tu v diskusii), ktorí si zamieňajú vyzývavý výzor s osobnou pozvánkou k sexu.
Ak sa vrátim čisto k tomu pamfletu - už som to písal, podľa mňa je idiotské aj to tlačené aj to písané rukou.


T-Bone
T-Bone | 27.4.2023 15:43

KO: v pohode a súhlasim s poslednou vetou. Je to tak. Medzi nami sa pohybujú rôzne osoby s menšími, či väčšími problémami zvládať základné pudy. Bohužiaľ doba tomu nepraje, lebo ľudia osprostievajú a prejavuje sa to na vzájomných interakciách. V zdravom spoločenstve je dostatok priestoru a vôle zvládať aj osobnejšie reakcie okolia a zároveň z druhej strany, býva tá reakcia stále v rámci istej spoločensky priateľnej normy. Aby som to zosumarizoval: doba je taká, že ľudia chcú pozornosť a zároveň sú extrémne náchylný/urážlivý na každý podnet, ktorý v ich smere pristane, pričom sami častokrát nevedia ako by taký podnet mal vyzerať aby bol pozitívne prijatý.


KrstnyOtec
KrstnyOtec | 27.4.2023 15:46

@T-Bone, a vlastne áno, rozvinul si to tými "attention whores", ako píšeš. Zrovna tento, či minulý týždeň sa mi sťažoval jeden známy na nejakú slečnu v autobuse v legínach, so známym dovetkom "že by sa nečudoval, ak by ju niekto znásilnil". A toto je problém. Popísaného na túto tému už bolo dosť, ja už nové nepridám.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader